| Ionut_Daniel_1988_3xlr a întrebat:

Am si eu o problema daca ma poate ajuta cinevaas fii recunoscator. am instalat windows 7 64bit service pack 1.si cand intru in red alert nu imi apare decat imaginea si nu vad meniul.deci practic cred ca jocul merge dar nu suporta ceva.mentionez ca am un procesor i3 si o placa video nVIDIA geforce 610 de 2gb aceasta configuratie o am pe un laptop. va multumesc

1 răspuns:
| mickeyMT a răspuns:

Urmeaza pasii astia:
1. Click dreapta pe executabil (joc)
2. Click pe Properties
3. Click pe casuta Compatibility
4. Selecteaza Run this program in compatibility mode si alege Windows XP (orice Service Pack)
5. Aplica setarile
6. Bafta