| TheGosthSniper a întrebat:

Buna ziua TPU, am 2 intrebari : 1 de unde stiu ce tip de procesor am ( Ddr 2 / ddr3, daca puteti explicati-mi unde sa ma uit ), si 2 cum as stii sa aleg o placa video care sa imi functioneze pe Intel(R) Core(TM)2 duo cpu E4500 @ 2.20 ghz ( 2 cpus), - 2, 2GHz, ca de obicei

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

E4500 merge doar cu DDR2. Placa video o alegi in functie de buget inainte de orice altceva... ca sistemul tau oricum are PCI Express. Ca sa nu existe dubii in privinta sursei si a consumului, ti-as recomanda un GTX 750 sau chiar un GTX 750 Ti. Nu sint cele mai performante placi in banii astia, dar sint foarte reci si consuma extrem de putin. Voila, cam asa ceva - http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
P.S. Daca banii nu sint musai o problema, as merge pe un Ti Superclocked de la EVGA, daca mai exista pe stoc. Eu am una si sint extrem de multumit de ea - http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

3 răspunsuri:
| Cosmin125100 a răspuns:

Dai la Start ---> Run si scrii "dxdiag" si vezi acolo tot ce ai.

| TheGosthSniper explică (pentru Cosmin125100):

Nu scrie straight face, asta deja stiam laughing, vreau raspuns concret ca acolo nu-mi scrie

| Cosmin125100 a răspuns (pentru TheGosthSniper):

Cica nu iti scrie... LOL?!?!