| Alexandru97 a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o problema cu ATi Catalyst cand intru in jocuri de ex:counter strike, metin2, fifa imi da o eroare de ex : VPU Recover has reset your grapichs accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands...please tell ATI technologies about this problem... ma scuzati daca nu am ales categoria corecta.Astept un raspuns

Răspuns Câştigător
| FLORINEL_9113 a răspuns:

Ai placa video defecta.Du-te la un service de calculatoare dispus sa-ti repare placa video, si iti vor merge jocurile.Nu iti merge absolut niciun joc pentru computer, decat cele jucate pe net cum ar fi dirt bike, conquizstador etc.Si eu am acelasi necaz,insa la mine a fost un traznet care a picat pe cablul de internet si mi-a distrul placa de baza si sursa, iar mai nou am aflat ca si placa video(insa am fost la service-ul de calculatoare unde l-am reparat si mi-a spus ca e de vina placa video).Nu am intrebat daca poate fi reparata la ei, insa mi-a dat 2 exemple de placa video, depinde si ce placa video este.

1 răspuns:
| Alexandru97 explică:

Placa de baza nu este defecta ca am avut pus pe acest computer windows vista si nu imi da aceasta eroare in plus imi merg jocurile imi da eroarea asta de 2 ori apoi mi-a mai da odata si sunt nevoit sa dau retart la computer unare din ce cauza