| Petrisor96 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am si eu o problema. De doua saptamani am instalat pe laptop Counter Strike 1.6 si azi m-am trezit cu el ca imi merge sacadat...l-am reinstalat de 3 ori la rand si nimic...nu am ce ii face. Orice Counter as instala, tot asa sacadat merge. De ce face asa? Am umblat si pe la setari si la joc si la laptop si nimic. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| hanakoikezawa a răspuns:

Îmi poți spune te rog ce Windows folosești?

| Petrisor96 explică (pentru hanakoikezawa):

Windows 10.

| hanakoikezawa a răspuns (pentru Petrisor96):

Windows 10 în general creează astfel de probleme. Și cum tu folosești un laptop (care nu este atât de puternic precum un calculator desktop), Windows 10 nu prea este recomandat. Eu ți-aș recomanda să instalezi un Windows precum 7 sau 8.1 care sunt mai bune la capitolul gaming.

Dacă nu dorești sau nu poți să instalezi un Windows, atunci poți să încerci o reîmprospătare a Windows-ului din setări. Nu îți vei pierde nimic, doar că nu vei mai avea erori în sistemul de operare.

Sper că ți-am fost de ajutor. ^^