| Gaming_Lucian_2000 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati imi puteti spune cum pot sa i conving pe parinti sa imi cumpere un telefon bunicel.Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Bernardus a răspuns:

Pune mana si strange bani, ca eu am strans de telefon cand era alocatia 40 de lei. Roaga-i sa iti dea banii de alocatie, si economiseste-i. Cel mai probabil or sa fie impresionati ca ai economisit si or sa te ajute si ei cu o suma de bani. Eu asa am facut

| Gaming_Lucian_2000 explică (pentru Bernardus):

Ms.Dar cat timp sa strang

| Bernardus a răspuns (pentru Gaming_Lucian_2000):

Strange si tu jumatate din pretul telefonului pe care il vrei, si eventual ia si niste note bune la scoala, sau strange toata suma singur. Oricum, probabil o sa primesti bani de sarbatori, eventual mergi si la colindat, vezi tu cum faci sa strangi banii

4 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Sa strangi macar jumatate din suma (alocatie, economisit)

| MadHOuse a răspuns:

Sa iei note mari la scoala, sa te porti frumos cu ei, nu cere telefoane extrem de scumpe.