| UretuClaudiu a întrebat:

Cand ma joc pe laptop un joc...merge mai sacadat,daca nu este bagat incarcatorul in priza, chiar daca am bateria 95%. dupa ce bag incarcatorul, ecranul se lumineaza si jocul merge perfect....este normal?

2 răspunsuri:
| C0olmonkey a răspuns:

Acest lucru se intampla tot din cauza bateriei deoarece e foarte utilizata. Daca iti face asa inseamna ca bateria e slaba iar laptopul trece pe modul de economie pentru ca bateria sa te tina mai mult. Tot asa se intampla si la unele smartphone-uri.

SOLUTIE:
-Cumpara alta baterie
SAU
-Poti modifica sa nu mai treaca pe modul economic din BIOS. Nu stiu ce tip de bios ai si nici ce tip de laptop asa ca aici nu te pot ajuta.

SUCCES!

| UretuClaudiu explică (pentru C0olmonkey):

Laptopul este Asus, cu un procesor I7, l-am luat de 4 zile, nu avea cum sa fie asa utilizata