| sebastiannnn a întrebat:

Salut, am un laptop 4gb, i5, nVIDIA geforce 1gb, cand bag incarcatorul si intru intr-un joc imi merge super bine la high, iar daca scot incarcatorul din priza si sunt in joc, jocul merge super greu. ce as putea face sa mearga la fel jocu cu incarcatorul scos din priza.

Răspuns Câştigător
| Ieedi a răspuns:

Multe laptopuri trec automat pe un Power Plan mai economic cand sunt scoase din priza. Ce fac mai exact, limiteaza puterea procesoarelor si a placii video ca sa tina mai mult bateria si sa se miste mai bine. Intra in Control Panel > cauta Power (sunt is dreapta) > selecteaza Edit Power Plan > Change advanced Power Plan Setting > La procesor si placa video schimba optiunile curente de la On Battery. Bafta

| sebastiannnn explică (pentru Ieedi):

Daca dau high performance? ce se intampla?

| Ieedi a răspuns (pentru sebastiannnn):

Probabil iti va epuiza bateria dar iti va permite sa folosesti mai multe resurse ale procesorului si placii video.

| sebastiannnn explică (pentru Ieedi):

Mersi mult, funda de la mine, merge perfect fara incarcator, dar cosuma mai mult bat, ai dreptate

5 răspunsuri:
| Moon4Lord a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... asa ceva n-am mai vazut ti-ai putea lua alt calculator/laptop pentru ca problema e de la el atunci de la placa video, etc nu are cum sa-ti faca asa

| sebastiannnn explică (pentru Moon4Lord):

Laptopul are 6 luni, e nou nout, nu cred ca stii cam nimic.