| vlad96 a întrebat:

De ce cand rulezi pe laptopul meu jocuri cu incarcatorul introdus in el si cu bateria incarcata la 100% merg perfect, iar cand scot incarcatorul jocurile merg sacadat? De ce?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Laptop-ul simte ca are energie limitata cand scoti alimentarea si incearca sa reduca din functii, pentru a putea functiona mai mult. Astfel scade si frecventa procesorului, luminozitatea, rezolutia din placa video, sonor, etc. pentru a pastra cat mai mult timp energia. Daca vrei sa te joci sau sa vizionezi filme, iti recomand sa o faci cu laptop-ul alimentat. Succeswinking