| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am incercat sa-mi instalez pe pc prince of persia 3 two thrones si cand am terminat am dat un restart si acum de fiecare data cand il pornesc imi deschide startup repair il las sa se incarce si dupa se da restart si iar imi deschide startup repair si asa mai departe. Calculatorul meu are 6GB ram si procesorul este un Intel core i3. Ce ar trebui sa fac ca sa-mi se deschida cum trebuie?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Intra in Safe Mode, deschide command prompt, si ruleaza comanda asta: sfc/scannow. Ti se vor scana toate fisierele de pe HDD si cele "corrupt" vor fi inlaturate / reparate, dupa caz.

Sau poti incerca cu n CD de instalare windows: booteaza de pe el -> cand vezi pe display "Professional Setup" apasa R ca sa intri n Recovery Console -> in caz ca te intreaba in ce windows doresti sa te loghezi, apesi 1 si dai enter (presupunand ca ai windows instalat in partitia C); in caz ca ai parola, introdu-o si intra pe contul de admin -> acum ar trebui sa ti se deschida o fereastra de cmd: tu scrii comanda chkdsk /p si apesi enter -> asteapta pana sa se finalizeze procesul -> cand s-a terminat, scrii exit si apesi enter -> se va restarta singur si ar trebui sa functioneze.