| Spiderul a întrebat:

Care credeti ca joc MOBA e mai bun league of legends sau Dota 2 vreau raspunsuri concrete si bune si de ce!

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Bai sincer acum fiecare e cu gusturile lui, fiecare cu ce ii place. Eu unul ma joc League of Legends? De ce? Pentru ca este mult mai popular decat Dota, daca joci bine poti face multi bani din el, deoarece au premii mult mai mari. League of legends este mult mai usor decat Dota. Mie unul imi place sa fie ceva destul de usor dar in acelasi timp complex, nu vreau sa se complice jocul cum e in Dota. Pe de alta parte League of Legends a fost copiat dupa Dota, dar facut de o companie mult mai tanara. ( Fondatorul Blizzard are 60 si ceva de ani ). La League of Legends primesti mereu feedback, update-uri la saptamana iar daca ai probleme cu contul un Support de la ei iti raspunde in maxim 12 ore pe cand la Dota update-uri din an in paste vezi iar daca ti-ai pierdut contul sau ti-a fost furat ii spui Pa. In fine, dupa cum am spus mai sus, fiecare joaca ce vrea si fiecare e cu parerea lui. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^_^

| Spiderul explică (pentru RocKzZ):

Mersi oricum tot stiam ca lol-ul e mai smecher

2 răspunsuri:
| misu2315 a răspuns:

Smite pentru ca este 3d si e mult mai bine optimizat. LOL si DOTA2 au devenit prea populare si acum producatorii vor doar bani sa faca si munca cat mai putina.