| bleakk a întrebat:

Care este metoda prin care poti sa faci bani pe youtube si din Romania? Si care este punctul, adica la ce nr de vizualizari/abonati castigi o anumita suma de bani, si ce suma?

2 răspunsuri:
| compcris00 a răspuns:

Deci faci bani cu publicitatea care o pune google si youtube in timpul filmuletelor tale.Cu cit mai multi oameni au accesat publicitatea data, cu atit mai multi bani vei avea.

| VIVIANAGOMEZ a răspuns:

Cred ca la 100.000 de abonati poti castiga niste bani si un cadou special de la YouTube. La vizualizari trebuie sa ai cam multe...pe la 100.000, la 1.000.000 cam asa.