| bleakk a întrebat:

Care este metoda prin care poti sa faci bani pe youtube si din Romania? Si care este punctul,adica la ce nr de vizualizari/abonati castigi o anumita suma de bani, si ce suma? Funda mare

5 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu este un standard anume de vizualizari.

Clipul trebuie sa devina viral.Adica nu sa aiba multe vizualizari, ci sa aiba multe vizualizari intr-un timp foarte scurt.Atunci cei de la youtube se vor autosesiza si iti vor trimite un mail cum ca daca vrei sa faci bani pe tema asta.

E ceva gen 1 milion de vizualizari la 3 zile dupa postare...

Sau 50k in cateva ore.

Cat despre suma, poate varia. Poti primi un cec de 100USD sau de 1000USD, in functie de continutul materialului si de vizualizari/ora.

| bleakk explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Eu vreau sa fac niste bani de buzunar, si de ex. daca incarc un clip, care intr-o saptamana strange 2000-5000 vizualizari, chiar nu pot primi 10-50 dolari?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru bleakk):

Din pacate nu...

| bleakk explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Asa am auzit.

| Clau80 a răspuns:

Salut,

De ce nu incerci ceva mult mai simplu, cum ar fi Anuntiomatic.Aici poti sa castigi 100$ cel putin atunci cand vei strange 10 000 bonomaticuri, unii fac acele 10 000 bonomaticuri in 14 zile, altii in 40 depinde de timp...
Tot ce trebuie sa faci este sa intri pe site, iti creezi cont, te loghezi, completezi datele.

Dai click pe profil,''Pre-redactados'' si pui acel cod dupa care vizualizezi reclame.Ai voie sa publici 2 reclame pe minut, o reclama iti da ca membru free 0.72 bonomaticuri. Poti publica nelimitat, 24/24 este foarte usor.

Siteul plateste cu conditia ca u sa ai cel putin 14 ani, contul se verifica, banii vin lunar paypal sau prin banca, in luna iunie am strans 100$.

Vezi mai multe detalii aici:

http://anuntiomaticromania.blogspot.com