| Justasimplequestion a întrebat:

Care poate fi problema, de ce nu pot sa instalez jocuri pe laptop? Am un i3 4g ram si Intel hd family am vrut sa instalez fifa 12 si pes ma chinui de 2 zile am facut tot ce scrie pe pagina de instalare si la final tot nu se instaleaza sau imi apare nu stiu ce mesaj si dau finish si iar o iau de la cap!
Cine ma ajuta? Mersi

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Din ceea ce descrii este posibil ca kitul de instalare al acestui joc sa fie alterat, adica contine erori!
pe langa asta sa te asiguri ca acest joc este suportat de sistemul de operare pe care il ai tu pe acest laptop!

din System Requirements pentru fifa 12 rezulta ca sistemele de operare suportate sunt OS: Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7

https://gamesystemrequirements.com/game/fifa-12