| Codruț_Iova_1993 a întrebat:

Caut de ceva timp un joc de strategie gen age of empires, empire earth doar ca acolo puteai sa evoluezi undeva unde puteai sa faci rost de aeroporturi si chiar puteai sa faci bombe nucleare. ( nu este red alert )

5 răspunsuri:
| Vidacu69 a răspuns:

Pfoaaaaa,si eu voiam sa iti spun de Red Alert laughing Sa ma gandesc putin la alte jocuri (am jucat si Empire Earth big grin) ...Pai ar fi...Age of Mithology, Age of Empire, Western I, Western II, Western III, Civilization, Settlers, Rise of Nations, Warcraft, Age of kings, the conquerors, Asasins Dinastys. Sincer, nu am jucat nici unu' din acestea, mie doar mi le-a spus un prieten happy. Sper sa iti placa (si sa iti mearga) BAFTA! big grin

| Codruț_Iova_1993 explică (pentru Vidacu69):

Multumesc,dar cred ca niciunul nu este dar o sa mai caut. Multumesc inca odata.

| Codruț_Iova_1993 explică (pentru Vidacu69):

Era ceva de genul cu diferite popoare. ( Americani, Rusi, Nemti, Francezi ). Nu este nici unul mentionat de tine.

| Codruț_Iova_1993 explică (pentru Vidacu69):

L-am gasit pana la urma. Este " Empires - Dawn of the Modern World ". E unul clasic si foarte bun.

| Vidacu69 a răspuns (pentru Codruț_Iova_1993):

Eeeeh,imi pare rau ca nu te-am ajutat...dar in acelasi timp ma bucur ca ai gasit ce iti trebuia big grin. Bafta!