| BotaKosty a întrebat:

Caut un joc vechi căruia nu îi mai știu numele. Curse cu mașini. Pe pc. Nu miniclipuri.
Mecanica jocului:
Mașinile erau aproape toate la fel diferențele erau că erau unele cabrio, sau decapotabile, dar toate asemănătoare in același stil. Nu erau nume de mărci cunoscute.
Existau upgrade-uri pe speed, drag, accelerație și de astea.
Știu că unele modele de mașini erau numite spider. Era offline, nu online. Este destul de vechi jocul, cred că în perioada 2000-2010, dar nu sunt sigur. Existau și capcane pe traseu parcă sau shortcut-uri. Era 3D și grafică decentă pentru perioada aia. Poate l-a mai jucat careva și își aduce aminte numele.

3 răspunsuri:
| BotaKosty explică:

Și am uitat sa menționez că făceai anumite scheme în aer, gen roll, backflip sau U-turn.

| Uabwwww a răspuns:

Imi amintesc de jocul asta. Cred ca era de prin 2007. Stiu ca erau mape colorate, una pe un munte/deal si ce am gasit pana acum arata ca super toy cars, dar nu sunt extrem de sigur.
Daca l ai gasit mi l poti spune si mie.
Si poate ai prins si jocul ala cu elicoptere. Te puteai juca cu 2 persoana de pe aceiasi tastatura, era pe nivele.

| BotaKosty explică (pentru Uabwwww):

Si mai stii detalii?