| HomerTheSolider a întrebat:

Ce e mai important pentru un pc de gaming? placa video sau procesorul ( pe ce ar trebui sa dau mai multi bani?)

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai buna e placa video pentru ca te poti juca diverse jocuri si e mai consistenta!

| Jipa95 a răspuns:

Placa video este cea mai importanta componenta cand vine vorba de jocuri, urmat de memoria ram si procesor. Atunci cand iti sacadeaza un joc, ar trebui sa faci upgrade la placa video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amundoua, dar baga mai multi bani in placa video. majoritatea fac prostia si baga in procesor.

| TechGuyTpu a răspuns:

Trebuie sa gasesti o combinatie perfecta. Daca placa video este prea bun si procesorul prea prost, pc nu va rula la performanta maxima si invers.

| Kevin44 a răspuns:

Ambele sunt importante

| Ghitulescu_Gabi_1987 a răspuns:

Daca vrei sa iti spun ce PC sa iti cumperi sa ma contactezi pe skype: gabisi.gabisi