| OnlyDga a întrebat:

Ce inseamna puterea sirsa? Vreau sa imi iau o unitate cu placa video gtx un i3 8ram si zice ca puterea sursa este de 250w asta ce inseamna? Trebuie sa am curent bun ca sa mearga sau ce? Ca nu ma pricep. Please raspundetiii cine stie!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sursa la o unitate este foarte importanta, la fel de importanta ca si placa video sau procesor! de ex. degeaba ai o placa, buna super buna daca sursa nu ii poate da energia necesara atunci e ca si cum ai avea o placa video de rahat! Toata puterea unei unitati pc pleaca de la sursa! Deci dupa parerea mea 250w e cam putin pentru o unitate de gaming. daca nu-l vrei pentru gaming atunci e OK! Bafta!

| OnlyDga explică (pentru lpavel):

E special pentru gaming! Pai nu pot sa inlocuiesc sursa cu alta mai buna?

| lpavel a răspuns (pentru OnlyDga):

Binenteles ca poti eu numai ziceam... sa fie de la 450w in sus! Bafta!