| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salut,imi spuneti o placa video pana in 400 ron? Am o sursa de 250W

Răspuns Câştigător
| Dani22222 a răspuns:

Sal, eu iti recomand sa-ti iei o placa video sh un 8800gt, 9600gt, 9800gt si o sursa noua pe la 200 ron, asta pentru ca banuiesc ca nu ai un pc foarte puternic daca detii o sursa de doar 250w si astfel o placa video de 400ron e inutila, cu un 9600gt 512/256 de exemplu te poti juca inca aproape orice joc aparut pe medium/low in functie de rezolutie.

| Dani22222 a răspuns (pentru xyzzzzzzzzzzzzz):

Eu iti recomand una de minim 450w ca sa fii sigur ca nu ai nici o problema cu ea, aia e putin cam slabuta nu prea merita sa dai banii pe ea.

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Dani22222):

Ok, scuze ca te stresez atat, dar una pentru o sursa de 250 w? Am procesorul amd athlon 64 x2 4200+ 2, 2 ghz si 2 gb ram ddr2

| Dani22222 a răspuns (pentru xyzzzzzzzzzzzzz):

Sincer nu stiu, n-am avut niciodata sursa asa de mica, dar probabil ca o placa veche gen ati x1600pro 256/128 ar merge, dar sfatul meu daca ai buget 400ron sa-ti cumperi o sursa noua pana in 200ron si o placa video sh tot asa pana in 200ron ai iesi cel mai bine.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Uite aici ---> http://www.emag.ro/

O seară faină

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru OnuOnulică):

Am spus o placa video, nu un site

| SorinLebron1981 a răspuns:

Iti recomand placa asta video este foarte vanduta in ultimile 2luni http://bit.ly/IUvliN