| bombonel1 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o placa video ce imi cere o sursa de 300w.Sursa mea are doar 250w, va functiona placa video?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu este vorba că placa video ar consuma 300 W, este vorba de întregul PC. Acea placă consumă în jur de 70 W, dar o sursă de 250 W este întradevăr slăbuţă.

| MITZANUL a răspuns:

Daca numai placa video cere 300 w, poti sa pornesti computerul dar la prima solicitare se va opri. Foloseste asta sa vezi ce sursa iti trebuie pentru sistemul tau. http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp