| Miky_Ionut_1996 a întrebat:

Ce jocuri pot rula pe pc am cerintele:Athlon(tm)64 Processor 3200+ 2.00 GHz 3GB ram si o placa video NVIDIA GeForce 7050 PV/NVIDIA nForce 630a dedicata

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Dedicata pe draq. Ai o petarda de video onboard din 1900 toamna. Mario e foarte misto, in alta ordine de idei. La fel si Solitaire.

| Miky_Ionut_1996 explică (pentru KodrutZ):

| KodrutZ a răspuns (pentru Miky_Ionut_1996):

Da, stiu, adevarul e naspa. Ai un sistem care mai poate fi tinut pe linia de plutire daca ii pui un Linux. In alta ordine de idei, pentru jocurile contemporane, e o fosila inutila. Ca si cum te-ai duce cu Trabantul pe circuit. Ca o paranteza, nu sint genul care isi face upgrade imediat ce apare o chestie noua - acum am procesorul si placa de baza de prin 2012, de exemplu, iar primul procesor dual-core l-am avut din 2007. Totusi, ce ai tu acolo era decent cu 10 ani in urma. ZECE.