| Seby23902 a întrebat:

Ce părere aveți de PC:https://www.pcgarage.ro/......t/3503532/

Răspuns Câştigător
| qLiNn a răspuns:

Placa de baza nu este chiar tocmai foarte buna, nu ti-as recomanda sa te hazardezi pe DDR4 daca nu-ti permiti sa-ti iei macar 8GB, placa aleasa de tine are doua sloturi si suporta 32GB, tu ii pui doar 4GB, in ziua de azi ai nevoie de macar 8GB de RAM pe calculator, mai bine schimbi placa de baza si iei una pentru DDR3, si iei un 8GB cu frecventa mare, diferenta nu se simte atat de mult de la DDR4 la DDR3, plus ca sunt mai ieftine cele DDR3!

| Seby23902 explică (pentru qLiNn):

Ce placa de baza recomanzi?

| qLiNn a răspuns (pentru Seby23902):

Nu-ti recomand una anume, eu unul nu as putea sa-ti recomand pentru ca nu am lucrat pe AMD niciodata, in mare sa fie o placa de baza care suporta mai multe frecvente. Eu ti-as recomanda cu 4 sloturi pentru RAM, pentru a putea face in viitot upgrade la RAM, poti pune dupa o placa de 2, una de 2, una de 4, si faci 16 daca mai ai una de 8, adica nu-ti trebuie neaparat sa cumperi una de 8 sa cheltuiesti mai multi bani sau rahaturi, in mare sa fie una compatibila cu sursa/placa video, si cum ti-am zis, ddr3!