| KINGArmy a întrebat:

Ce sa fac daca nu mi se aud boxele? Am toate firele bagate bine in priza si in calculator nu sunt roase sau ceva de genu. In control panel arata ca se aude dar de fapt ele nu se aud in realitate. Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mufa jack a boxelor la un telefon de exemplu, reda o melodie, daca boxele functioneaza, inseamna ca reinstalezi placa de sunet dedicata/integrata din nou la pc, ori mufa integrata/dedicata audi este defecta si trebuie dus la un service specializat pentru a iti pune o placa de sunet dedicata.

| KINGArmy explică (pentru anonim_4396):

Si daca schimb boxele direct? vor merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KINGArmy):

Pai ai incercat ce ti-am zis eu sus? NU iti merg boxele tie practic, le-ai testat la altcineva, la telefon sau ceva? Daca nu iti merg boxele schimba-le logic.

| KINGArmy explică (pentru anonim_4396):

A mers multumesc mult esti un geniu + salvatorul meu big grin skype? nu stiu cum sa-ti multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru KINGArmy):

Multumesc de apreciere, mai am pana la a fi un geniu, dar apreciez oricumwinking.
Nu detin skype/Facebook/twitter, este arhisuficient aprecierea prin funda din partea ta, si ma bucur ca ti-am putut fi de folos!