| wizopo2 a întrebat:

Ieri am intrat pe calculator ca intr-o zi obisnuita. M-am uitat la un video si apoi am inchis calculatorul. Dupa cateva ore, cand vroiam sa intru pe youtube sa ascult o muzica, ce sa mai ascult, sonorul nu se mai auzea. A disparut chiar si poza aia cu difuzorul din dreapta jos de langa ceas, stiti voi aia Sound Volume. Am dat in Control Panel la Sound Devices si acolo scria ca niciun dispozitiv audio nu mergea, dar boxele erau aprinse si bagate in priza. Ma puteti ajuta? Nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Loner a răspuns:

My computer/Manage/Services and applications/Services/Windows Audio/Properties/Recovery/La first failure, second failure, subsequent failures selectezi Restart the service/apply/ok/restart pc.All done

| wizopo2 explică (pentru Loner):

Am urmat toate procedurile spuse de tine, dar nu a mers, tot la fel e. trebuie sa mai instalez si niste codecuri?

3 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Probabil ai probleme cu boxele sau probabil cu placa de sunet! Incearca sa imprumuti niste boxe de la altcineva sau daca mai ai tu altele si incerci cu acelea! Daca nici asa nu or sa mearga, iei legatura cu cineva care lucreaza in domeniul IT pentru ca inseamna ca e de la placa de sunet!

| alexandru11 a răspuns:

Reinstaleaza palaca audio... sau ventual daca nu merge Windows-ul ar trebui schimbat happy stima