| Hundrea a întrebat:

Ce sursa are Dell optiplex 755 minitower si cati W? si se potrivieste sursa cu placa video? https://m.emag.ro/......DKTT33BBM/

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

2 probleme. 1. Placa are nevoie de slotpci express 2.0.Tu ai 1.0 si nu va merge la potential maxim. 2. Ai un mini tower si sunt sanse mari sa nu iti incapa placa in el. Si fie sa nu o poti cinecta, fie va trebui sa stai cu el desfacut.

| Hundrea explică (pentru Wr3nch):

Dar am PCI express 16 x 1.0 si placa e 16x 2.0 e compatibila