| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Pentru jocuri, windows 7 home premium sau ultimate?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ultimate, desi este recomandat sa treci pe 8.1, 7 si-a pierdut suportul si foarte multe programe vor incepe sa-ti zica sa schimbi la o versiune recenta pentru ca ori termina si ei suportul, ori se tem de vulnerabilitati.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru LPCTSTR):

Am avut 10home/pro si 7.Ma gandesc ca pe lol/samp/minecraft o sa am mai multe fps-uri pe 7 decat pe 8. E adv?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Windows 8 imprumuta aceeasi baza si aceleasi functionalitati de la 7, schimbata este doar aparenta + niste "optimizari".

| Al3x998 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Pentru samp ce putin, windows 7 e cel mai bun.

| Al3x998 a răspuns (pentru Al3x998):

Cel*

| Serbanok a răspuns:

Windows 10