| DrTerrible a întrebat:

Ceau TPU. Am o problema cu laptopul de cateva zile, dupa ce intru in orice joc ma joc 2 3 minute si imi apar ceva dungi negre orizontale pe margini iar dupa se blocheaza. Nu cred ca e placa video deoarece i-am facut teste si se comporta ok. Sistemul este urmator: Asus i7 2.2- 3.5 ghz turbo boost, 8gb ram, placa video nVIDIA gtx 850m ...lapopul este in garantie daca nu gasesc problema il trimit la garantie. Am mai citit pe o gramada de forumuri ...au mai patit altii aceasta problema dar le apareau dungile non'stop..si cand erau pe facebook, youtube etc.mie imi apar doar cand sunt in jocuri.

5 răspunsuri:
| Coma21 a răspuns:

Jocurile solicita mult placa video, de aceea este posibil ca atunci cand joci ceva placa video sa cedeze!

| DrTerrible explică (pentru Coma21):

Pai inteleg dar in teste iese ok si temperaura si tot. Zilele trecuta ma jucam gta 5 pe high nu facea nici o problema si de ieri in orice joc intru se blocheaza.

| Coma21 a răspuns (pentru DrTerrible):

O memorie de la placa video este dusa, cand aceasta se umple bye bye placa video!

| DrTerrible explică (pentru Coma21):

Am sa incerc sa reinstalez sistemul de operare..continui sa cred ca nu asta e problema.

| Vlascianu_Virgil_1996 a răspuns:

Ti s-a dus placa video... trebuie schimbata