| T4zu a întrebat:

am un pc mai vechi si am o problema cu el; Recent s-a stricat placa video, adica la temp de 50oC se blocheaza si apar dungi orizontale pe tot monitorul, i-ar cand sting pc-ul si o scot afara si conectez mufa de la monitor pe placa de baza nu imi da nici un impuls, ce trebuie sa fac sa functioneze? mentionez ca nici biosul nu apare si am nevoie de acel pc sa ascult muzica si sa mai fac una alta, categoric jocurile sunt excluse sau filmele. Aveti idei care ar putea fi cauza sau ce ar trebui sa fac sa functioneze?
Detaliile tehnice sunt:
-CPU Amd sempron de 2. 0GHz single core 3400+ socket754,
-o placa video ati radeon x300 x550 x1050,
-placa de baza Asus n13219 / socket 754,
-1GB RAM DDR400 (DDR1)
-sursa 500w (dar de aici nu prea conteaza).
Astepti idei despre cum il fac sa functioneze fara sa schimb placa video.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Fa rost de alta placa video, intra in bios si schimba setarile de la placa video! Sa fie pe auto!

| T4zu explică (pentru K0sti):

O sa incerc, iar daca merge ai funda K0sti

| Kraxiss a răspuns:

Încearcă monitorul pe un alt computer, probaabil e vina monitorului sau poate e cablul de la monitor.

| T4zu explică (pentru Kraxiss):

Am incercat cu 3 monitoare sad