| SilvesterS a întrebat:

Ciao TPU, atunci cand imi pun o noua poza de profil pe facebook imi apare asta:"Your photos couldn't be uploaded. Photos should be less than 4 MB and saved as JPG, PNG, GIF, or TIFF files.", ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| darius88 a răspuns:

Uita-te la extensia imaginii adica de ex poza se numeste floripecer.(extensie). Daca extensia nu este JPG, PNG, GIF sau TIFF, nu poti sa o pui.Dar daca este una din extensi, inseamna ca poza are mai mult de 4MB(cand te uiti in folderul unde este poza, scrie in dreapta sau pui mouse-ul peste ea pentru putin timp si scrie, MOUSE= Soricelul laughing
Sper ca ai inteles.

2 răspunsuri:
| MaryWinchester a răspuns:

Inseamna ca poza ta nu este JPG, PNG, GIF, TIFF. Incearca sa o salvezi in unul din aceste programe.

| SilvesterS explică (pentru MaryWinchester):

Nu ma pricep la IT, spune-mi in "taraneste"

| darius88 a răspuns (pentru SilvesterS):

Uita-te la extensia imaginii adica de ex poza se numeste floripecer.(extensie). Daca extensia nu este JPG, PNG, GIF sau TIFF, nu poti sa o pui.Dar daca este una din extensi, inseamna ca poza are mai mult de 4MB(cand te uiti in folderul unde este poza, scrie in dreapta sau pui mouse-ul peste ea pentru putin timp si scrie, MOUSE= Soricelul laughing
Sper ca ai inteles.