| Alex_Drx_1999 a întrebat:

Cine joaca dota 2 sa imi poata raspunde la cateva intrebari
- Dota 2 este free?
- Care e diferenta dintre lol si dota eu joc Lol am lvl 30.
- Cate caractere/campioni sunt
-Exista dota in romana cum are si Lol mai multe limbi
- Cine imi poate spune putin despre gameplay adica cu ce se manaca sau daca stiti vreun video pe youtube cu asa ceva

Multumesc dau funditabig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Tentacle111 a răspuns:

Salut!
- Da, Dota 2 este gratis, dar trebuie luat de pe steam.
- Diferente...sunt 2 platforme de joc diferite, daca joci lol si vrei sa incerci dota 2, o sa fie cam ciudat la inceput, zic ca nu merita sa te joci ambele, alege doar unul ( recomand lol, avand milioane de jucatori in plus ); o sa te obisnuiesti si cu dota, dar e mai complicat, zic eu.
- Aproximativ 107, nu stiu sigur, se poate sa mai apara.
- Nu, Dota 2 este doar in engleza.
- Chiar daca sunt 2 platforme diferite, scopul este acelasi; tot 3 lane-uri sunt, o jungla, trebuie sa distrugi " Nexus-ul ", sunt niste bonusuri in rau ( ca raul din lol care parcurge lane-urile )care iti dau dmg sau altele, este un monstru suprem gen baron si minionii se pot anula in asa fel in cat adversarul sa piarda gold; acest video iti va explica mai multe ( e in romana si de aia e mai lung ) : https://www.youtube.com/watch?v=q0prLsnjHhA
Faci cum consideri tu.Bafta!