| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Crăciun fericit! Am buget 2600 lei pentru gaming.
Vreau sa îmi iau in pc pana in 2000 lei deoarece de 600 lei îmi iau eu un monitor.
Nu știu ce pc sa îmi cumpăr deoarece nu ma pricep.
As vrea sa ma joc:fortnite,gta5, csgo,rocket league și jocuri mari ca acestea
Va rog sa îmi găsiți un pc

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Tinand cont de banii care ii ai pot spune ca DA este bun pentru gaming, oricum la ce pc vei avea va fi peste acel pc, adica foarte bun! Si nu, nu poate fi folosit ca tv! E doar un monitor pentru pc-uri si atat!

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

E imposibil sa gasesti un pc de gaming la 2000 lei chiar si la 2500 sunt destul de slabute dar macar ti-ar merge jocurile mentionate. Cele de 2000 sunt la ghici, daca ne luam dupa cerinte nu-ti merg dar ma rog, au mai fost si minuni... happy

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru lpavel):

Https://m.emag.ro/......D7JZH3BBM/
E bun monitorul pentru gaming? Merge folosit ca și televizor?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru lpavel):

Mulțumesc mult! M-am lămurit total acum și știu ce alegere sa fac.

| lpavel a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Cu placere! PS: nu cumpara ce ti-a recomandat: mariancercel pentru ca e foarte slab, are si placa video integrata... GTA5 nu va merge asta e sigur! Daca tot vrei sa cumperi pana in 2000 atunci ia-l macar pe asta pentru ca e mult mai bun decat cel de care vorbeste mariancercel... Link:
https://m.emag.ro/......DGVY14BBM/

Nu te astepta la minuni nici de la asta dar ai sanse mai mari sa-ti mearga jocuri precum GTA5 si altele noi. Oricum eu te-as sfatui sa mai astepti pana poti cumpara unul de minim 2500 lei! Bafta!

| lpavel a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Tinand cont de banii care ii ai pot spune ca DA este bun pentru gaming, oricum la ce pc vei avea va fi peste acel pc, adica foarte bun! Si nu, nu poate fi folosit ca tv! E doar un monitor pentru pc-uri si atat!

| MValentin a răspuns:

Salut, https://www.pcgarage.ro/......on-vega-8/ recomand acesta

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru MValentin):

Duce gta5, fortnite, csgo in 60fps
Și încă o întrebare:
Ma va tine minim 2 ani? Sa ducă jocurile