| marizz a întrebat:

Cum aflu ce placa video folosesc? gen daca e cea integrata sau cea dedicata? tin sa mentionez ca am laptop, nu am cum sa vad in ce port intra, deci help!

4 răspunsuri:
| misu2315 a răspuns:

Daca ai laptop atunci sigur e integrata

| Lascau_Alex_1996 a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop, apoi dai pe screen rezolution si ar trebui sa apara pe acolo un buton numit advenced settings. Dai pe el si iti apare ceva pe ecran unde va scrie Adapter type... Acolo va scrie placa video.

| marizz explică (pentru Lascau_Alex_1996):

Pai stiu specificatiile placi dar nu stiu care e in uz in jocuri rolling on the floor)

| Lascau_Alex_1996 a răspuns (pentru marizz):

Atunci caut-o pe pc garage ca scrie daca e de gaming