| Ana227 a întrebat:

Cum sa imi conving mama sa ma lase sa imi vand consola wii? Pentru ca este foarte demodata, nu am folosit-o dect de vreo 7 ori, m-am saturat de ea si vreau sa imi cumpar Xbox dar mama nu vrea sa o vand HELP!

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

E foarte greu sa convingi un parinte cand vine vorba de vandut lucruri. Pur si simplu adu-i la cunostinta de ce ai dori sa o vinzi: e demodata, nu am mai folosit-o de mult si as dori sa o schimb fara a tipa sau a te rasti la ea. Foloseste un ton calm. Altceva nu ai ce face, orice ar fi, ultimul cuvant il au parintii.

| Ana227 explică (pentru Aylee):

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Marcu_Alexandru_1995 a răspuns:

La ce pret ai vrea sa o vinzi?

| Marcu_Alexandru_1995 a răspuns:

Cu cat o vinzi?

| Ana227 explică (pentru Marcu_Alexandru_1995):

Nu stiu cat ai da? cu 2 jocuri fifa 12 si jocul consolei