| mtw123 a întrebat:

Cum pot autoriza fiecare plata cu revolut in aplicatia revolut? Eu cand platesc cu el nu primesc notificare sa autorizez plata in aplicatie.

2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Dacă site ul comerciantului te trimite către revoluția autorizezi plata, dar nu primești notificarea, poți intra în aplicația revolut și te va trimite automat către ecranul de autorizare unde vei putea
apăsa cu degetul pe un buton.

Însă cauza lipsei notificării poate avea de a face cu telefonul tău și setările de notificare. Spre exemplu uneori dacă ai sisteme de reducere a consumului de baterie, ele pot interfera cu notificările. Sau dacă încă nu ai permis aplicație revolut să acceseze sistemul de notificări.
Sau dacă folosești un telefon chinezesc vechi care nu are acces la sistemul push notifications.
Și tot așa. Partea proastă este că nu te putem ajuta cu detaliile date. Partea bună este că rezolvarea este una simplă, anume cea pe care ți am schițat o mai sus.

| mtw123 explică (pentru carevaescu):

Pai nube ca nu primesc notificarile, eu nu primesc autorizarea platii. Adica atunci cand platesc pe un site cu revolut, nu mi apare deloc autorizarea platii in aplicAtie, se iau direct banii.