| butterflyeffect0000 a întrebat:

Buna! Se poate plati prin aplicatia revolut la magazine fizic? Inca nu mi-a ajuns cardul fizic si as avea nevoie sa platesc cumva direct din aplicatie. Am android. Stie cineva cum se procedeaza? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Cu orice fel de card fizic sau virtual de la orice fel de bancă fizică sau virtuală, prin aplicația google pay sau Apple pay, dacă nu ai serviciile google mai găsești încă zeci de aplicații de plată.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Ca să poți plăti cu telefonul, ar trebui să aibă NFC. Nu știu însă dacă Revolut are posibilitatea asta. Ei spun că se poate, prin Google Pay, dacă telefonul tău știe NFC și HCE. Eu personal nu am niciun telefon acum cu NFC, așa că nu am încercat.
https://www.revolut.com/......google-pay