| DumitruBodnariuc a întrebat:

Cum pot face sa ma bage într-un meci de fortnite mult mai rapid? Nici nu ma mai baga in lobby direct in meci! Help me! Rad prietenii de mine ca am pc slab dar e foarte bun dar ma baga greu, o fi de la Hang Application Detection?

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Salutare!
De ce se intampla asta?
Jocul Fortnite este un joc foarte mare si complex, care solicita foarte mult capacitatea de procesare si memoria RAM al PC-ului.
Cel mai probabil PC-ul tau are foarte multe aplicatii/jocuri instalate.
Ce probleme pot aparea:
1. Memoria RAM este prea solicitata.
2. Procesorul nu face fata.
3. Prea multe aplicatii/jocuri ruleaza in paralel.
4. PC-ul tau are un virus.
5. PC-ul tau are prea multe fisiere "junk".
Cum pot fi remediate:
1. Memoria RAM poate fi eliberata. Cum? Incearca atunci cand te joci sa inchizi restul aplicatilor care ruleaza.
2. Procesorul va fi mai capabil daca eliberezi memoria RAM.
3. Inchide restul aplicatilor care ruleaza in paralel. Apasa click-dreapta pe Taskbar. Selecteaza optiunea "Task Manager". Da click pe aplicatile inutile. Apasa "End Task".
4. Instaleaza un antivirul, scaneaza si elimina virusii posibili.
5. Instaleaza un RAM-booster:
https://www.avira.com/en/ram-cleaner

Speram ca te-am ajutat. Nu ai inteles? Contacteaza-ne!