| MisakoYui a întrebat:

Cum pot instala sims? eu am cumparat sims original e 3 si nu stiu deloc cum sa instalez sad iti mai trebuie un alt sims 2 sa instalezi sims 3? sau ce program iti trebuie la joc eu am PowerISO si mai trebuie? va rog ajutor sad dau funda (Sims 3-Create a sim) jocu asta il am

1 răspuns:
| Rares-Raul_Dit_1990 a răspuns:

Daca il ai original, nu ai nevoie de PowerISO. De acest program vei avea nevoie doar daca jocul este piratat. E foarte simplu sa instalezi un joc, mai ales daca este cumparat, deci il ai pe CD. Doar introdu primul CD, porneste Setup-ul, iar cand iti apare sa introduci al doilea disc (daca iti apare asa ceva), scoate-l pe primul din calculator si pune inauntru al doilea CD.