| Dumitru_Bogdan_1987 a întrebat:

Cum pot sa scap de prostiile alea de sweetim la mess si la fb?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program' si cauta -> SweetIM! Daca ai dezinstaleaza-le -> Selectezi programul din cadrul lista(in cazul tau SweetIM), si click pe 'Uninstall' (Eliminati) ->da un restart pc si intra pe Yahoo Messenger.

Pentru Facebook trebuie sa-mi spui ce browser folosesti pentru ca trebuiesc dezinstalate din browser si anume din Unelte ->Suplimente ->Extensii ->aici cauti SweetIM sau poate se numeste altfel si click pe ->Eliminati. Da un restart la browser si... Enjoy!

| Dumitru_Bogdan_1987 explică (pentru neluL):

La firefox si chrome

| neluL a răspuns (pentru Dumitru_Bogdan_1987):

La firefox ->Unelte->Suplimente->extensii sau module ->aici cauti SweetIM sau poate se numeste altfel si click pe ->Eliminati. Da un restart la browser.
In chrome -> Da click pe Cheita din dreapta ->instrumente->extensii ->debifeaza >>ActivatiDezinstalati...

| valeria4u a răspuns:

La mess stergi programul din calculator (sweetim) si apoi instalezi alta versiune la messenger... La fb nu stiu sad

| Ionuttzwar a răspuns:

Daca ai chrome urmeaza pasii.
setari-extensii in stg sus si dai sterge la ele de acolo asta dupa ce nu le mai ai in add or remove si in C