| Claudyu1998 a întrebat:

Cum pot sa sterg ceva din bara, acolo unde scriu site-urile pe care le accesez? Dau >FUNDA

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Deci la site-urile chiar sub locul unde apare URL (adresa web)?
Te referi la astea http://netdna.webdesignerdepot.com/uploads/2009/01/chrome-bookmarks.jpg?
Intri pe chrome://settings/ și debifezi Always show the bookmarks bar.
Asta ca să nu-ți mai apară deloc. Dacă vrei doar să ștergi vreunul intri pe chrome://bookmarks/#1, click pe săgeata la site și Delete.
Pentru motoare de căutare intri la chrome://settings/searchEngines, dai X la tot cu excepția www.google.ro.
Ca să deschizi o nouă pagină web apeși CTRL+T.
Sau la ce te referi mai exact? :-?

3 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Te referi la marcaje sau la pagina de pornire (nu îți place cum pornește browserul)?
Ce browser ai? (cel mai important lucru de precizat).

| Claudyu1998 explică (pentru DDCC):

Am Chrome si nu ma refer la pagina de pornire, ci la site-urile din bara cum ar fi www.tpu.ro /www.facebook.com -poti sa ma ajuti?

| Popa_Constantin_1988 a răspuns (pentru Claudyu1998):

Cum sterg site de facebook din bara?

| DDCC a răspuns (pentru Claudyu1998):

Deci la site-urile chiar sub locul unde apare URL (adresa web)?
Te referi la astea http://netdna.webdesignerdepot.com/uploads/2009/01/chrome-bookmarks.jpg?
Intri pe chrome://settings/ și debifezi Always show the bookmarks bar.
Asta ca să nu-ți mai apară deloc. Dacă vrei doar să ștergi vreunul intri pe chrome://bookmarks/#1, click pe săgeata la site și Delete.
Pentru motoare de căutare intri la chrome://settings/searchEngines, dai X la tot cu excepția www.google.ro.
Ca să deschizi o nouă pagină web apeși CTRL+T.
Sau la ce te referi mai exact? :-?