| HelpMeNow a întrebat:

Cum pot seta ca jocurile sa se deschida pe placa video dedicata, nu pe cea integrata? Help please

Funda!

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Pai ai laptop sau PC? daca ai pc atunci cand instalezi o placa video dedicata cea integrata se dezactiveaza automat. daca ai laptop cu 2 placi video adica una dedicata si una integrate trebuie sa instalezi drivere pentru ambele placi pentru ca sistemul sa stie cum sa lucreze cu fiecare in parte apoi dai click dreapta pe exe-ul jocului si dai run with si selectezi placa video dedicata.de asemenea se poate seta ca atunci cand intri in anumite jocuri sa intre automat pe placa video dedicata.