| cosho a întrebat:

Cum pot seta Firefox sa deschida file noi cu pagina de pornire?

6 răspunsuri:
| uNKN0Wn a răspuns:

Faci asa:
1.Deschizi toate filele care vrei sa ti se deschida(sa le ai pe toate odata deschise)
2.Mergi la Firefox>Optiuni>si unde scrie pagina de start dedesubt scrie foloseste paginile curente. Dai click acolo, salvezi si ai terminat.
Bafta!

| cosho explică (pentru uNKN0Wn):

Da, merge dar la pornirea firefox pornesc toate. Daca setez zece, zece pornesc deodata!
Eu asi fi vrut ca doar atunci cand am nevoie de o fila noua sa apas pe acel + (fila noua) si sa intre direct pagina de start.

| uNKN0Wn a răspuns (pentru cosho):

Atunci mergi la optiuni si unde scrie pagina de start pune doar linkul care vrei.

| cosho explică (pentru uNKN0Wn):

Ca sa ne intelegem.Eu deja am setat pagina de start si merge bine merci! Cand pornesc Firefox se deschide fereastra cu linkul pus de mine.Problema apare cand apas sa deschid un nou tab de la butonul + (fila noua) Acolo in loc de blank vreau sa deschida din nou pagina de start!
La Explorer 8 la Tools-Options-Tabs, exista optiunea "When a new tab is opened, open: si aici ai posibilitatea sa algi din trei variante printre care si "your first home page.

| uNKN0Wn a răspuns (pentru cosho):

In regula, dar mie imi apare in Mozila, in CometBird nu si in Explorer nu am incercat.

| cosho explică (pentru uNKN0Wn):

Pai de Mozila intreb! Exista optiunea de a deschide tab nou direct cu hom page? (ATENTIE! cand spun TAB NOU ma refer la o fila noua in aceiasi fereastra si nu la o noua fereastra mozila pornita din icoana de pe desktop.)