| Fortis a întrebat:

Salut folosesc ca motor de cautare firefox si am o problema, cand vreau sa deschid o pagina noua ( Cand apas pe plusul de sus ) ( file:///C:/Users/Florin/Desktop/Untitled.png ) nu imi deschide pagina google normala imi deschide alt motor de cautare. Cum pot sa fac sa imi deschida google?

5 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

In dreapta la firefox ai o caseta de cautare care are in stanga ei o mica iconita. da click pe iconita si apasa "manage search engines" sau "administreaza motoarele de cautare". sterge tot in afara de google si cam asta e. bafta!

| Fortis explică (pentru pbsolver):

Tot asa merge sad

| pbsolver a răspuns (pentru Fortis):

Mergi la tools, addons si dezinstaleaza toate extensiile inutile. apoi rezolvam scriind in bara de www "about:config", dai enter, dai pe "voi fi atent, promit", cauti "browser.newtab.url" in lista respectiva, dai click dreapta pe el si dai reset

| BTWIN a răspuns:

Click dreapta-->open with(deschide cu)si alegi cu ce vrei sa deschizi..cu chrome, mozila etc