| robert0802004 a întrebat:

Cum poti intra pe multiplayer in minecraft?

Răspuns Câştigător
| Isys a răspuns:

Intrii aici si urmezi instructiunile intocmai.BAFTA

http://www.minecraft-romania.com/......ft-t6.html
:-*

5 răspunsuri:
| robert0802004 explică:

Daca stiti cum se instaleaza minecraft tropicraft mod sa scrieti asa la intrebari sau raspunsuri: cum instalezi minecraft tropicraft mod?

| joda14 a răspuns:

Pai pe calculator e simplu cand deschis fereastra de minecraft cand apare acolo singleplayer, multiplayer, etc dai la multi si dupa o sa-ti apara alta pagina si scrie acolo jos conectare, conectare directa etc si dai la conectare si scrii un cod de server multi de minecraft, daca stii de la prieteni e bine, daca nu-s ti te duci pe ent si cauti. bafta

| robert0802004 explică (pentru joda14):

Imi zici si mie un cod de server?

| robert0802004 explică (pentru joda14):

Spune-mi un cod de server

| mihaiio3 a răspuns:

Intri in minecraft dai pe multiplayer Add Server iar la server adress bagi ip serverului. Uite 2 servere mc.lightcraft.ro si mc.profgamers.ro