| laurentiubig a întrebat:

Cum sa fac jocurile de pe android sa ruleze mai bine daca puteti sugera ceva aplicati sau ceva setari de system...

6 răspunsuri:
| xitirak a răspuns:

Instaleaza Cyanogen Mod 9! sau care se potriveste pentru telefonul tau (cauta pe google cyanogen)

| laurentiubig explică (pentru xitirak):

Asta nu-i cumva o thema eu am deja nadroid 4.0.4 si este rootata tableta

| xitirak a răspuns (pentru laurentiubig):

E un android modificat (tunat sa mearga mai repede, fara adaugirile producatorului, si are multe setari utile), eu l-am pus pe un telefon Galaxy S2. Ce tableta ai? Verifica pe http://www.cyanogenmod.com/devices daca e listata acolo.

| laurentiubig explică (pentru xitirak):

Tableta ii deja rootata si ii Allview alldro speed 2 hd si nu-i in lista dar face jocurile sa mearga mai calumea ca pe n.o.v.a. 3 mere cam sacadat ca tot se pornes prosti de aplicati ale tabletei singure.

| xitirak a răspuns (pentru laurentiubig):

Pai si daca e rootata, ai putea sa "freeze-zi" aplicatiile care pornesc singure si nu o sa mai porneasca, vezi pe Market ca sunt aplicatii care fac FREEZE la aplicatii daca ai root, da-i cautare dupa freeze, eu nu mai stiu exact ce foloseam dar daca imi aduc aminte iti zic

| laurentiubig explică (pentru xitirak):

Nu stii o solutie pentru super user pur si simplu nu merge : allow root acces