| crysty027 a întrebat:

Se poate combina 2 placi video la laptop de ex am una nVIDIA si aia integrata, ca sa mearga jocurile mai bine

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu,pentru ca ar fi culmea si ilogic, cand te joci intra aia dedicata cand esti pe desktop este aia integrata de ce ar fi aiurea? pentru ca sar suprasoclicita placa de baza de asta numai vb de caldura, consum aiurea de curent, bateria etc

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Arunca laptopul daca vrei jocuri!

| DryIce a răspuns:

Nu. SLI merge pe 2 placi de acelasi fel si nu se dubleaza, mai degraba castigi un 15/20%. Cei care fac SLI pe 3 sau 4 placi castiga pana la 50%.

Adica 1+1 ar trebui sa dea 2 dar da in realitate 1, 2. SI 1+1+1+1 nu da 4 ci 1, 5. Sry to disapoint you. sad

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Desi nu prea are logica ca la ferme de placi video tine figura si chiar se dubleaza. Cred ca baiul e la programe nu la hardware modul SLI. Deci programele nu recunosc mai multe placi. Sunt sigur 100% ca asa e.

| crysty027 explică:

Dau funda pentru cel care ma ajuta