| Ioscaa1 a întrebat:

Daca am o place video incorporata si vreau sa imi cumpar alta exact la fel va merge mai bine? se va vedea mai bine? am auzit ca placile video incorporate nu isi folosesc toata puterea sau ceva de genu

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video ajuta la procesarea video, evident. Daca nu joci jocuri pe detalii mari ( cum ar fi rezolutii HD si texturi HD sau alte detalii grafice care au nevoie de putere mare de procesare ) nu ai nevoie de o placa video dedicata ( asta insemnand ca nu este incorporata ). Daca vor merge mai bine lucrurile depinde de tine in ce scop o folosesti. Daca nu ai de gand sa o pui la treaba nu prea se sesizeaza imbunatatiri.

| Ioscaa1 explică (pentru anonim_4396):

De fapt tu nu mi-ai raspuns la intrebare tu mi-ai spus defiitia placii video.Eu am intrebat daca merge mai bine daca pun una la fel pentru. ca cealalta este incorporata.Si da eu o cam pun la treaba de asta si vreau una mai buna sau macar putin de tot mai buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioscaa1):

Daca cumperi o placa video cu performanta egala cu a celei incorporate pe care o folosesti acum nu schimbi nimic. Nu stiu ce sa zic, daca te intereseaza sa iei una buna, foarte buna, excelenta spune un buget sa ma pot orienta, precizeaza ce placa de baza ai, ce sursa ai...