| al9264 a întrebat:

Daca am un canal de gaming pe youtube in Romania, cat pot castiga pe luna?

4 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Salut un nou canal de gaming a fost lansat hai si tu cu un fallow -> https://www.twitch.tv/sasnetgaming

| catalinbeni a răspuns:

Depinde de abonati, dar in Romania nu prea castigi bani poti castiga maxim 10 $ pe luna. Funda?

| Diego09 a răspuns:

In Romania NU se face youtube pentru banii, un youtuber cu vreo 500.000 de abonatii sa fie fericit daca castiga pe luna 500 € dar in fine...depinde de munca fiecaruia, dar repet in Romania nu se face youtube pentru banii... daca vrei sa faci youtube pentru banii si sa te intreti din asta vei muri de foame....nu e ca si in strainatate...acolo un youtuber castiga de o gramada de ori mai mult decat un youtuber roman...si ce sa mai zic...asta-i tot... sper ca te-am lamurit, oricum e alegerea ta, daca vei vrea neaparat sa te apuci de youtube..iti doresc succes si multi subscriberi big grin scuze pentru greselile de tipar

| al9264 explică (pentru Diego09):

Nici nu am casa mea, deci nu se pune problema. Just asking.