| Andrei158 a întrebat:

Daca am un monitor full hd, merita sa-mi iau un gtx 1080 (placa video )?

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Dar de ce ai vrea sa dai atatia bani pe o placa video cand un rx 480 este mai mult decat suficient, si este si mult mai ieftin.Un rx 480 iti poate duce orice joc pe setari maxime 60 fps si merge si in 4k doar ca o sa ai sub 60 fps

Răspuns utilizator avertizat
| SiZZer a răspuns:

Da, dupa parerea mea merita daca iti iei si jocuri gen, GTA V, FORZA HORIZON 3 si pentru streaming este excelent.