| XcCrSsX a întrebat:

Sall am o problema cu monitorul sau firul deci sa va spun mai multe happy
Eu am un monitor (plasma) DV3 FULL HD 1080 HDMI
am o placa video dedicata cea mare si o placa video inegrata cea mica.Cea mica are ca mufa VGA si HDMI si cea MARE dedicata are Doar HDMI 1 si HDMI 2. Bun problema este urmatoarea eu cand bag pe placa video incorporata cea mica pe VGA e vede bine n-am treaba dar cand bag pe HDMI se vede alb negru ceva gen. Si pe cea mare la fel. Oare de la ce sa fie de la fir? de la monitor? eu ma enervez ca pe VGA se vede bine si pe HDMI 1 SI 2 nu se vede help DAU FUNDA si multe multumiri.CAT MAI MULTE RASPUNSURI VA ROG FRUMOS HEEELP big grin

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cred ca cablu-i de vina! happy vezi sa fie bine fixat calul in mufe, daca nu se schimba nimic incearca cu alt cablu! Bafta!

| XcCrSsX explică (pentru lpavel):

Dar faza nasola e ca l-am schimbat odata o sa incerc pe vga si m-am uitat extrem de bine poate sa fie de la spin ca cablul la spini in mijloc e gol dau un exemplutonguelaca video are 24 de gauri si cablul are decat 18 spini se poate si de la asta? :@ Multumesc happy

| lpavel a răspuns (pentru XcCrSsX):

N-ai treaba cu acele picioruse, daca 18 are atunci atat trebuie sa aiba doar daca nu ai rupt tu cateva... big grin apoi din cate stiu eu un cablu HDMI NU are picioruse NUMAI gauri! Esti sigur ca folosesti un cablu HDMI? big grin

| XcCrSsX explică (pentru lpavel):

In plasma am mufa de HDMI dar in placa video am mufa de DVI si DVI-UL are 24 de ''gauriti'' si acel cablu de DVI are decat 18 ''picioruse''. Deci in plasma am mufa de HDMI mufa.Si in placa video am de DVI am luat HDMI CU DVI combinate adica la un cap care il bagi in plasma are HDMI si un cap care are DVI si la DVI m-am referit cand am dat exemplu 18 cu 24 big grin