| costinvlad a întrebat:

Daca pun Windows 7 pe Acer Aspire A515-41G-F2SH o sa mearga driverele? Le as instala cu Driver Pack Solution. Pe windows 10 am crash dump la fifa 13 Ms.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Deci, tu incerci sa instalezi Windows 7 de pe HDD?
Este destul de complicat, trebuie ca fisierele de instalare sa fie pe o partitie goala, etc.

Cel mai sigur si usor mod este cu un stick bootabil si scapi de toata nebunia cu console.

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ar trebui. Este cel mai stabil SO de la Windows.

| costinvlad explică (pentru PainTech):

Am incercat sa instalez windows de pe hdd si acum ramane in boot loop. Ce pot face? Am pe o partitie fisierele windows 7 de instalare. Cand apas F10 ce tb sa bag acolo ca sa mearga in CMD? Adica sa apara CMD? Sau Shell DOS? Ceva de genu? Ms.

| costinvlad explică (pentru PainTech):

Mergea usor si de pe HDD cu Easy BCD, dar problema a fost ca era GPT nu MBR si l-am stricat si un var mi-a pus windows 10 si acum fac stick boot-abil, dar las si windows 10 in caz ca nu merge windows 7. Ms.

| PainTech a răspuns (pentru costinvlad):

Deci, tu incerci sa instalezi Windows 7 de pe HDD?
Este destul de complicat, trebuie ca fisierele de instalare sa fie pe o partitie goala, etc.

Cel mai sigur si usor mod este cu un stick bootabil si scapi de toata nebunia cu console.