| anonim_4396 a întrebat:

! Care stie cat costa dota 2 si de cate ori il pot instala as dori informatii despre cum pot achizitiona dota 2 si as vrea ca cei care stiu dota sa ma bage in lista de prieteni poate mai jucam cate un mecii!

4 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

DotA2 se pare ca va fi free2play dar pay2win (vei putea cumpara iteme mai bune folosind bani reali). Nu se stie o data exacta cand va fi lansat. Cert e ca il vei putea descarca folosind Steam.

| traxter a răspuns (pentru Ionait):

Vezi ca nu te pricepi si dai raspunsuri aiurea? Dota 2 nu va fi pay2win. cu banii reali vei putea cumpara aspecte pentru eroi.Adica? Adica niste iteme care modifica grafica eroului.atata tot. acestea nu vor afecta gameplayul.

| Ionait a răspuns (pentru traxter):

L-ai jucat? Macar 20minute? Ai invitatie pentru beta? Sau de unde esti asa de sigur ca nu va fi pay2win? DotA nu este LoL sau HoN sau mai stiu eu ce. Nu compara un joc mare cu toate copiile.

| traxter a răspuns (pentru Ionait):

Da.Am beta.Si ca sa stii vorbesti numai prostii.Ca sa stii, itemele ingame sunt customize-uri aduse eroilor.Da tu, ce sa zic...Sa ai o zi buna!